Strona główna » Artykuły, Nowości w Google

Google+ a SEO

Napisał(a):  w dniu 9 March 2012 Komentarze: 2
google-plus

Portale społecznościowe mają coraz większy wpływ na rankingi prezentowane przez Google. Wyszukiwarka bierze tu pod uwagę nie tylko nasze działania w tych serwisach i liczbę znajomych, ale też personalizuje wyniki w oparciu o to, co lubią nasi przyjaciele. Korporacja z Mountain View niedawno uruchomiła swój własny serwis społecznościowy, Google+, rzucając wyzwanie dotychczasowemu liderowi na tym polu, czyli Facebook’owi. Oba projekty pozwalają na zaprezentowanie się w sieci prywatnym osobom, a także firmom czy organizacjom. Wiele z nich naturalnie jest zainteresowanych uzyskaniem wysokiej pozycji dla swojej witryny. Google+, będąc w tych samych rękach, co najpopularniejsza wyszukiwarka, ma tu poważną przewagę nad resztą konkurencji, dlatego warto zadbać o odpowiednią pozycję rankingową za pośrednictwem portalu. Aby to osiągnąć, wystarczy zastosować kilka prostych wskazówek.

Pierwszym krokiem przy pozycjonowaniu w Google+ jest utworzenie swojego profilu i jego zoptymalizowanie. W tym celu umieszczamy w jego tytule i opisie najważniejsze informacje, czyli np. nazwę naszej firmy, dane kontaktowe, logo oraz używane słowa kluczowe. Warto tu dodawać nie tylko tekst, ale również zdjęcia i filmy wraz krótkim ich objaśnieniem. Oprócz samego profilu, dla każdego oferowanego przez siebie produktu lub posiadanego sklepu, powinniśmy przygotować w serwisie osobną witrynę. Jeśli mamy już działającą samodzielnie w internecie stronę, obowiązkowo należy zostawić prowadzący do niej link, najlepiej z zachęcającym podpisem i zdjęciem.

Trzeba też zadbać o odpowiednio dużą liczbę odbiorców. Podstawą jest tworzenie na swoich stronach w Google+ ciekawych treści i publikowanie ich jako wiadomości ogólnodostępne. Dobre efekty daje również zorganizowanie konkursu lub zbieranie zapisów na ciekawy newsletter, przy czym dostęp do nich będą mieli ci użytkownicy, którzy potwierdzą przyciskiem +1, że nas lubią. Taką ikonkę warto umieścić także na swojej głównej stronie WWW, w opisie widocznym w wynikach wyszukiwania oraz w reklamie wykupionej w ramach Google AdWords. Rosnące grono fanów należy następnie podzielić na kręgi, dzięki czemu dla każdego z nich będzie można przygotować lepiej dopasowane treści. Powinniśmy też obserwować, co użytkownicy Google+ piszą na nasz temat, a posłuży do tego narzędzie Google+ Ripples. W pozycjonowaniu liczy się również nasza własna aktywność, czyli częstotliwość publikowanych odpowiedzi i komentarzy czy rekomendowanie interesujących wpisów i ich autorów.

Komentarze: 2 »

  • Michal Saczea napisał(a):

    Szkoda, że brak dowodów na ten artykuł co więcej jestem w stanie nie zgodzić się w kilku kwestiach.

  • MGraphicS napisał(a):

    Ciekawy artykuł, nie mniej jednak warto było by dodać, że dodanie ikony + nie koniecznie jest dla nas rodaków dobrym widokiem na stronie. Na chwile obecną wydaje mi się, że jest to zbędny zabieg.

Dodaj komentarz

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Możesz użyć następujących tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jeśli chcesz, aby przy Twoich komentarzach wyświetlał się Twój Gravatar, zarejestruj się na Gravatar.com.